Töötukassa juht: eesmärk on minna ise tööandja juurde

Virge Haavasalu 12. november 2009, 14:31

Töötukassa eesmärk on teha tihedat ja aktiivset koostööd tööandjatega – minna ise tööandjate juurde, mitte oodata, kas ja millal meie juurde tullakse, rääkis töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel.

"Meil on tööandjatele pakkuda hea kvalifikatsiooni ja töökogemusega töötajaid ja meil on ka võimalusi toetada töötajate töölevõtmist," kinnitas ta. "Kindlasti on meil veel palju teha, et oma teenuseid ja nende pakkumist arendada ning tööandjale atraktiivsemaks muuta, aga selle nimel me tööandjatega koostööd teemegi," rääkis Paavel.

Kirjeldades koostöövõimalusi tööandjatega märkis töötukassa juht, et nende kõigis maakondlikes esindustes töötavad tööandjate konsultandid – suuremates kaks, väiksemates üks –, kelle tööks on tööandjatega suhtlemine. "Töökohtade või tööpraktika võimaluste leidmine tööandja juures, tööandjate tööjõu vajaduse väljaselgitamine, töötukassa teenustest teavitamine," nimetas ta.

Näiteks on tööandjal võimalik saada teavet selle kohta, millise hariduse ja töökogemusega tööjõudu on huvi pakkuvas piirkonnas töötuna arvel. "Kui sobivaid töötajaid pole kohe pakkuda, on võimalik neid ette valmistada tööturukoolituse või tööpraktika abil," selgitas Paavel, lisades, et tööpraktikat on tänavu maist oktoobrini alustanud 768 inimest.

Tema ütlusel on tööpakkumiste tasuta avaldamine töötukassa kodulehel toonud kaasa selle, et kuigi vabade töökohtade arv on majanduskriisi mõjul kahanenud, käib üha suurem osa töövahendusest töötukassa kaudu. "Maist oktoobrini vahendasime 7533 töökohta, millest suurem osa lisandus selle ajavahemiku jooksul," ütles ta.

Tööandjatelt on saadud Paaveli sõnul head tagasisidet koondamistele reageerimise teenusele, kusjuures maist oktoobrini on töötukassa üle Eesti reageerinud 247 koondamisjuhtumile, kellest suuremad on olnud Eesti Post, Elcoteq ja Kreenholm.

Paavel selgitas, et koondamistele reageerimisel pakub töötukassa ettevõttes kohapeal enne viimast tööpäeva koondatavatele töötajatele teavitust, töövahendust ja tööotsingualast koolitust ning muud uue töö leidmiseks ja töölesaamiseks vajalikku abi. Vajadusel kaasatakse ka tööinspektsiooni, kohalikku omavalitsust jt partnereid.

"Kuigi abi on ennekõike suunatud koondatavatele töötajatele, on tööandjad hinnanud, et meiepoolne varajane sekkumine aitab leevendada koondamisega seotud pingeid ettevõttes ja säilitada normaalset tööõhkkonda," rääkis töötukassa juht.  

Lisaks on töötukassa korraldanud maist alates tööandjatele maakondades kümmekond teabepäeva ning osalenud aktiivselt muudel tööandjatele-ettevõtjatele suunatud kohtumistel ja messidel. "Et ühelt poolt teavitada oma võimalustest ning teisalt saada teada tööandjate vajadustesed ja ootustesed," põhjendas Paavel.

"1. detsembril korraldame ümarlaua tööandjatega, kes on meie teenuseid kasutanud, et saada tagasisidet eesmärgiga meie teenuseid ja nende pakkumist parandada," lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. November 2009, 11:11
Otsi:

Ava täpsem otsing