Virkebau: Silvano langus on ikka natuke suur

Katariina Krjutškova 24. november 2009, 17:30

Silvano pesu jaemüük vähenes Baltimaades ligi kolmandiku võrra ning rõiva-ja tekstiililiidu juhi Meelis Virkebau jaoks on seda natuke palju.

„Ei ole kolmandiku võrra langust ikka tavalisem. Teistel on ikka väiksem, kuigi tõesti, tulemused on seinast seina,“ lausus Virkebau. Silvano ebaõnne põhjuseks on Virkebau arvates ka asjaolu, et PTA kaubamärki enam Eestis ei leia.

Virkebau hinnangul on olemas ettevõtteid, kellel pole viimase aasta jooksul finantsnäitajates midagi muutunud. Virkebau nentis, et rõivatööstuses läheb üsna hästi praegu neil ettevõtetel, kes täidavad riigitellimusi: näiteks valmistavad päästetöötajatele vormiriietust.

Samas pole ka riigitöötajate riietajad kõrvuni kullas. „Kui varem vahetati töörõivaid näiteks Soomes üle kahe aasta, siis nüüd on see ajaperiood pikemaks veninud,“ ütles Virkebau.

Virkebau sõnas, et võrreldes möödunud aasta juuliga langes sel aastal heinakuuga tekstiilitöötajate toodangu müük 16,6 protsenti. Kõige kehvemas seisus pidid olema vaibamüüjad, sest neile jagub peaaegu poole vähem ostjaid kui aasta tagasi.

„Tundub, et kui hotellitubades ka enam nii tihti tekstiili ei vahetata. Kui linal pole auku sees, siis käib küll,“ märkis Virkebau.

Virkebau nentis, et Silvano tulemused on siiski avaldab Silvano tulemustele mõju turu madalseis ja valuutakursside langus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2009, 17:30
    Otsi:

    Ava täpsem otsing