Medicover: Lõhmus tahtis investeerida ja meie lisakliente

Anne Oja 03. detsember 2009, 18:56

Medicover Eesti juht Tõnu Velt rääkis Äripäevale, et Rain Lõhmus otsis juba ammu, kuhu meditsiinivaldkonnas investeerida ja majanduslanguse aegu suure osa töötervishoiu käibest kaotanud Medicover vajas juurde laiemat teenustespektrit tarbivaid maksejõulisi kliente.

Täna kella 16 ajal töötajaid Karell Arstikeskuse ostust ja homme algavast koostööst teavitanud Medicoveri juht Tõnu Velt ütles Äripäevale tehingut kommenteerides, et selle põhjuseks oli soov laiendada Medicoveri teenusteportfelli ning saada juurde uusi kliente. "Medicoveri, mille põhiteenuseks on töötervishoid, ja Karelli väärtushinnangud on sarnased. Koos saame tunduvalt paremat teenust pakkuda," sõnas ta.

Velt märkis, et Karelli diagnostika pool on päris heal järjel ja tegevust ühendades ei pea Medicoveri kliente enam n-ö majast välja saatma. Praeguste kalkulatsioonide tulemusel kasvab Medicoveri kogukäive tuleval aastal 20-25%. Samas kujuneb tänavune käive mullusest 15-17% väiksemaks. "Põhjus on päris lihtne, tööturul on 100 000 inimest vähem," selgitas Velt.

Velt kummutas kahtluse, et Karell Arstikeskus vajab tegevuse jätkamiseks kiiret rahasüsti või investeeringut. "Olemasoleva info põhjal suudab Karell iseseisvalt majandada," sõnas ta, täpsustades, et loomulikult on omandatud ettevõtte töökorralduses vaja ka üht-teist üle vaadata.

Kas ja millal Karell Arstikeskus Medicoveriga liidetaks, pole veel selge. "Integreerumine toimub samm sammult," selgitas Velt, viidates ka võimalusele, et jätkatakse kahe eraldi ettevõttena. Asjaolu, et Karelli omanik polnud ise arst ega osalenud arstikeskuse igapäevatöös, lihtsustab teatud mõttes ettevõtete ühendamist, tunnistas Velt. "Seal on ikka rollid väga selgelt paika pandud, mida teeb juhatus ja mida nõukogu, nagu ka Medicoveris," selgitas ta.

Kaasinvestori leidmise kohta rääkis Velt, et see käis üsna lihtsalt ja kiirelt. "See on suhteliselt keeruline seletada, kuid nemad (AS Lõhmus Holdings - toim) soovisid ka teha investeeringut sellesse valdkonda. Olime üks kandidaatidest," märkis Velt.

Äripäeva küsimuse peale, kas Rain Lõhmus pani rahapaki lauale ja ütles, et kuulge poisid, vaadake nüüd üks arstikeskus välja, mida osta tasuks, puhkes Velt naerma. Samas ei eitanud ta, et soovitus Karelli ostuks võis tulla ka Lõhmuselt. "Kes see nüüd täpselt enam teab, kes mida enne ütles ja ega see polegi tagantjärele nii oluline," põikles Velt.

Küsimusele, kas Urmas Sõõrumaaga on jutuks olnud ka suurärimehele kuuluva kolme kiirabibrigaadi müük, vastas Velt eitavalt. "Seda peab analüüsima, kindlasti oleks see täiesti eraldi äri, millega me pole varem tegelenud," sõnas Medicoveri juht Karell Kiirabi kui võimaliku ostuobjekti kohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. December 2009, 22:33
Otsi:

Ava täpsem otsing