Anne Oja • 24. mai 2010 kell 16:51

Kalvi: Liviko jaoks on tähtsaim tõe jaluleseadmine

Kartellileppes süüdistatud Liviko juht Janek Kalvi ütles Äripäevale, et tema ja Liviko jaoks on tõe jalulesedamine kõige tähtsam ja kohtule esitatud tõendite pinnalt loodab mees õigeksmõistmist.

Järgneb Janek Kalvi kommentaar kartellisüüdistusele, milles kohus langetab otsuse 31. mail.

Nagu ma olen varasemalt öelnud, on kogu see süüdistus algusest peale olnud suur arusaamatus. Minu ja Liviko jaoks on õigluse ja tõe jaluleseadmine kõige olulisem. Me ei rahulduks muu kui õigeksmõistva otsusega.

Olen selle protsessi jooksul korduvalt mõelnud selle peale, et kui teed kõike õigesti ja seadusekuulekalt, kuidas saab Eesti vabariigis olla võimalik sellise süüdistuse keskmesse sattuda. Olin veendunud, et see arusaamatus leiab lahenduse juba kohtueelses menetluses.

Kogu kriminaalasi keerleb ühe kohtumise ümber, mis oli minu algatatud ja kuhu kutsusin toonase Offex Groupi juhi Rein Ermi ja Remedia juhi Aleksander Skoblovi. Informeerisin neid kuuldustest, et turul on nende viin müügil odavamalt kui kohustuslike riigimaksude, fikseeritud alkoholiaktsiisi ja käibemaksu määr seda lubaksid. Erm lubas infot kontrollida.

Tänaseks on nn kartelli- ja võltsitud maksumärkide kriminaalasjad eraldatud, viimane ei ole minu teada veel kohtusse jõudnud kuid ma ei tea selle kohta kuigi palju, sest ei minul ega ka Livikol ei ole selle asjaga mingisugustki seost.  Et turult toona nii palju võltsitud maksumärkidega alkoholi kokku korjati, näitab, et minuni jõudnud signaalid alkoholist, mille pealt ei tasuta riigimakse, olid tõsised ja meil oli põhjust ka tegelikult muretseda.

Usun, et kohtule esitatud tõendite pinnalt peaks selguma tõde ning meid mõistetakse õigeks.

Hetkel kuum