Kadri Paas • 4. juuni 2010 kell 6:38

Parts peab siiani SAS-iga läbirääkimisi

Kuigi minister Juhan Parts lubas, et täna võiks rääkida täpsemalt Estonian Airi omandisuhtest, algasid täna hommikul läbirääkimised uue hooga.

Majandusminister Juhan Parts ütles eilsel valitsuse pressikonvereentsil, et põhimõtteliselt ei tohiks Estonian Airi enamusosaluse riigile ostmise vormistamine millegi taga seista.

"Nagu ikka selline asi, suur muutus ühe ettevõtte jaoks sisaldab kümneid ja kümneid detaile. Pigem on täna selline seis, et juristid nö otsivad tinti, et panna viimane punkt ja homme (mõtles tänast päeva - toim) saame võib-olla siis rohkem informatsiooni selle kohta anda," lubas Parts lõuna paiku.

Ta lisas, et "kui juristid leiavad tinti, et panna viimane punkt, saame homme (täna-toim.) rohkem informatsiooni anda".

"Ma loodan tõesti väga, et homme (täna - toim) meil on võimalik koostöös oma läbirääkimispartneritega nö ühiselt anda mitte ainult siis Eesti avalikkusele, vaid ka laiemalt, informatsiooni, kuhu me täpselt oleme jõudnud Estonian Air´i omandiküsimuses," selgitas Parts eile.

Äripäeva andmetel aga algas täna hommikul Estonian Airi omandiküsimuste lahendamiseks SAS-i ja MKM-i esindajate vahel uus läbirääkimistevoor. Kõnelusi peetakse telefonikonverentsi süsteemi abil. 

Äripäeva andmetel ei ole veel väga paljudes ostu-müügi detailides kokku lepitud, mistõttu on läbirääkimised siiani pingelised ja närvilised. 

Hetkel kuum