Jaana Pikalev • 13. juuli 2010 kell 11:03

SEB Eesti teise kvartali kasum 53 miljonit

SEB Eesti üksused lõpetasid teise kvartali 53 miljonikroonise kasumiga. SEB Panga juhatuse liige, finantsjuhtimise ja operatsioonide valdkonna juht Paulius Tarbunas ütles, et selles peegelduvad majanduse positiivsed arengud.

 Tarbunas ütles SEB Eesti üksuste tulemust kommenteerides, et ka tulevaks poolaastaks oodatakse mõningast kasvu.

„Eesti majanduse paranemismärgid on üha ilmsemad – tööpuudus on olnud alates aprillist languses, tarbijate kindlustunne paraneb ning üheksa kuud väldanud deflatsioonitsükkel on lõppenud," nentis Tarbunas. SKP kasv võib teises kvartalis juba olla positiivne ning terveks 2010. aastaks ootame mõningast kasvu, mis saab tuge ka euroga liitumisest, lisas ta.  

Positiivsed arengud majanduses peegelduvad ka SEB majandustulemustes – SEB Eesti üksused lõpetasid teise kvartali 53 miljoni Eesti kroonise kasumiga. Võrdluseks 2009. aasta teise kvartali tulemus oli -829 mln krooni. Teise kvartali tegevustulud ulatusid 528 miljoni Eesti kroonini ning tegevuskulud 280 miljoni Eesti kroonini.

Laenukahjumite eraldisi tegi pank teises kvartalis 194 miljoni krooni ulatuses. SEB Eesti üksuste esimese poolaasta kasum oli 2 miljonit krooni.“

 

 

Hetkel kuum