Indrek Kald • 27. august 2010 kell 12:56

Raivo Vare: 300 miljoni eest soomukeid on hea tehing

Eesti plaan osta Hollandilt 300 miljoni krooni eest 80 soomustransportööri on õigustatud isegi majanduskriisi ajal, märkis Raivo Vare.

ERRi venekeelse uudisteportaali teatel ütles Vare, et Sisu soomukid, mis on praegu Eesti kaitseväes kasutatavate Pasi-tüüpi masinate muudetud mudelid, suurendavad Eesti sõdurite kaitsevõimet tulirelvade, miinide ja isetehtud lõhkekehade vastu ning seetõttu võib tulevast tehingut käsitleda kasuliku sammuna.

Küsimusele, kui mõttekas on teha miljonitesse ulatuvaid kaitsekulutusi keerulisel kriisiajal, vastas Vare, et praegu on see mõistagi majanduslikult raske, kuid meil on kohustused NATO ees.

"Nii palju kui mina tean, on kogu tehnikapark, aga eriti soomustransportöörid väga iganenud ning viimasel ajal kõvasti kahjustada saanud, nii et seda tuleks nagunii uuendada," lisas Vare.

Võib-olla tundub see tavainimesele hiiglaslik summa, kuid riigi mastaabis on see väga hea hind, pealegi võimaldatakse meile järelmaksu, mis tähendab, et praegu, kriisi ajal ei pea me kogu summat kohe tasuma, rääkis Vare.

Hetkel kuum