Silvia Kruusmaa • 16. september 2010 kell 14:37

Maailma ülikoolide TOPis võidutseb Harvard

Maailma rikkaim ülikool Harvard võttis Londoni haridusajakirja Times Higher Education edetabelis esimese koha, kokku hõivasid USA ülikoolid iga-aastases edetabelis viis ülemist positsiooni.

Harvardile järgnesid California tehnoloogiainstituut, Massachusettsi tehnoloogiainstituut, Stanfordi ülikool ja Princetoni ülikool, vahendas Bloomberg.

„Harvard on endiselt absoluutselt parim ülikool maailmas arvestades mitmeid näitajaid. Nende edu saladus seisneb selles, et Harvard on väga tugev nii õpetamises kui ka teadustöös,“ selgitas edetabeli koostaja Phil Baty.

Teinegi haridust puudutav infokanal QS avaldas eelmisel nädalal tippülikoolide pingerea, kus Suurbritannia Cambridge’i ülikool edestas Harvardit.

Times Higher Education on avaldanud oma tabelit 2004. aastast kasutades QS andmeid. Eelmisel aastal teatas Times Higher Education, et lõpetab koostöö ning töötab välja oma metodoloogia.

Times Higher Educationi tabelis domineerivad USA ja Suurbritannia ülikoolid, ameeriklastel on tabelis 72 ja brittidel 29 ülikooli, Saksamaa on 14 ülikooliga kolmandal kohal.

Kõrgeimal kohal on väljaspool USA ja Suurbritanniat on Šveitsi riiklik tehnologiainstituut jagamas 15. kohta Michigani ülikooliga. Hongkongi ülikool on Aasia riikide kõrgkoolide seas kõrgeimal 21. kohal.

Prantsusmaa kõrgeimalt hinnatud ülikool on Ecole polütehnikum (39. koht) ja Saksamaa hinnatuim kõrgkool on Goettingeni ülikool (43, koht)

Times Higher Educationi edetabel põhineb 13 388 akadeemiku küsitlusel ning kasutab Thomson Reutersi andmeid, et mõõta 13 erinevat sooritus- ja mainenäitajat.

Hetkel kuum