Katre Pilvinski • 20. september 2010 kell 7:40

Randpere: peaministri võit majandusele hea

Rootsis elanud reformierakondlasest ettevõtja Valdo Randpere leiab, et paremtsentristide valimisvõit on hea uudis majandusele, kuna see tähendab, et nende liin maksude langetamise suhtes jätkub.

"Väga tore, mulle meeldib, et see koalitsioon võitis. Teine asi, mis on tore –

mulle meeldib, et sotsid said kõvasti vastu nina," kommenteeris Randpere. "Mulle ei meeldi Rootsi sotsid seetõttu, et nad on hästi pragmaatilised ja võimule orienteeritud, ilma ideoloogia ja ideedeta. Neis on hästi palju populismi," selgitas ta.

"Eriti ei meeldi mulle sotside juht Mona Sahlin, keda terves maailmas seostatakse esiteks Toblerone ja sukkpükstega. Ma arvan, et see tõi sotside tulemusi hästi palju alla," märkis Randpere.

Tema sõnul on valimistulemused Rootsi majanduse jaoks väga hea uudis. "See tähendab, et nende liin maksude langetamise suhtes jätkub ning, et jälle ei tule 180kraadiseid pöördeid. See oleks palju asjad pea peale pööranud, kui koos oleksid sotsid ja rohelised," lisas ettevõtja.

"Rootsi valimistulemused on ka Eesti ettevõtjatele väga hea uudis," nentis Randpere. "Et Eesti sai euro on vastastikku hea kombinatsioon. See aitab ka Rootsi majandusel näida usaldusväärsemana ja on tõstnud Rootsi krooni täpselt samale tasemele, mis ta oli enne kukkumist," rääkis ta.

"Kui Rootsi kroon on samal tasemel, siis Eesti jaoks on Rootsi väga huvitav eksportturg ning meie jaoks on see valuuta väga mõistliku kursiga. Me ei ole enam konkurentsist väljas, kui me tahame sinna eksportida," kinnitas Randpere.

Eile Rootsis toimunud üldvalimised võitsid praegu võimul olevad paremtsentristid. Peaministri Fredrik Reinfeldti nelja koalitsiooniparteiga valitsus on esimene parempoolne valitsus, mis jääb Rootsis võimule ka teiseks valitsusajaks.

Hetkel kuum