Silvia Viidik • 21. september 2010 kell 7:36

Nokia lükkab nutika N8 turuletoomise jälle edasi

Maailma suurim mobiiltelefonide tootja Nokia lükkab oma kauaoodatud nutitelefoni N8 turuletoomist taaskord edasi, kannatlikud kliendid peavad uut telefoni ootama oktoobrini.

„Tagamaks suurepärast kasutuskogemust, oleme otsustanud turuletoomise mõne nädala võrra edasi lükata, et teha veel viimased täiendused,“ teatas Nokia Reutersi vahendusel ning lisas, et uued telefonid saabuvad turule oktoobris.

Analüütikud peavad N8-t Nokia esimeseks kõrgklassi nutitelefoniks, mis võiks suuta võistelda ka Apple’i iPhone’i ja Research In Motioni Blackberryga ning tema edu peetakse Nokia uuele tõusule turgutamiseks hädavajalikuks.

„See on lausa piinlik,“ märkis Reutersile olukorra kohta Taani telekomivaldkonna konsultantsioonifirma Strand Consult juht John Strand.

Nokia avaldas hilinemise pärast oma 15. septembril lõppenud Nokia World suurüritust, kus uut telefoni hoolega ka promoti.

N8 seekordne edasilükkamine pole mitte esimene – aprillis hoiatas ettevõte, et tarkvarauuendused võtavad prognoositust rohkem aega ning lubatud juuni asemel tuleb telefon müüki septembri lõpus.

Nokia aktsiahind on Helsinki börsil tänase kauplemispäeva alguses vajunud 2,41 protsenti, 7,68 eurole.

Hetkel kuum