Katre Pilvinski • 25. september 2010 kell 7:34

Paet üritab Tuneesiaga viisabadust saada

Kohtumisel Tuneesia välisministriga tegi välisminister Urmas Paet ettepaneku, et Tuneesia kui oluline turismisihtkoht võiks olla Eesti kodanikele viisavaba.

"Praegu on Tuneesiasse reisimine viisavaba vaid turismigrupiga reisijatele," lisas ta. Paet kohtus New Yorgis Tuneesia välisministri Kamel Morajne ja Uus-Meremaa välisministri Murray McCullyga.

Kohtumisel Uus-Meremaa välisministri Murray McCullyga arutasid välisministrid kahe riigi majanduskontaktide tihendamise võimalusi. Paet märkis, et Eesti ja Uus-Meremaa vahel kehtib töö- ja puhkeviisade kokkulepe. "Töö- ja puhkeviisade süsteemi on alates 2007. aastast kasutanud 67 eestlast ja 2 uusmeremaalast," ütles ta.

Lisaks rääkisid Eesti ja Tuneesia välisminister Eesti soovist saada Rahvusvahelise Frankofoonia Organisatsiooni vaatlejaliikmeks. Tuneesia välisminister avaldas toetust Eestile vaatlejastaatuse omistamisele oktoobris toimuval Rahvusvahelise Frankofoonia Organisatsiooni tippkohtumisel.

Paet esitas Murray McCullyle kutse Eesti külastamiseks. "Eesti ja Uus-Meremaa sõjaväelased on koos Afganistani missioonil, nii et lisaks kahepoolsetele suhetele on meil ühised eesmärgid ka rahvusvaheliselt," sõnas ta. "Eesti peab oluliseks Euroopa Liidu ja Uus-Meremaa suhete tihendamist, sest tegemist on samu väärtusi järgivate partneritega."

Hetkel kuum