Kadri Jakobson • 14. oktoober 2010 kell 4:21

Popeli tuttavale maksti lisatasu

Tallinna keskkonnameti uus juht Otto Popel määras esimestel tööpäevadel ligi 23 000 krooni suuruse lisatasu oma asetäitjale Relo Ligile, kes töötas varem Popeli osalusega firma nõukogus.

Esimese hooga kuulutati lisatasu maksmise korraldus salajaseks ehk ainult asutusesiseseks kasutamiseks mõeldud dokumendiks. Pärast seda, kui Äripäev oli juhtinud tähelepanu, et dokumendi salastamisega rikutakse seadust, otsustas linnavalitsus selle meile välja anda.

Dokumendist selgub, et oktoobrist Tallinna linna palgale võetud keskkonnaameti uus juht Otto Popel määras esimestel tööpäevadel ligi 23 000kroonise suuruse lisatasu oma asetäitjale Relo Ligile. Popel maksis Ligile lisatasu selle eest, et viimane täitis septembris keskkonnakorralduse osakonna juhataja ülesandeid. "Kuni selle ajani töötas sellel ametikohal Relo Ligi ja sisuliselt on ta täitnud alates maist keskkonnakorralduse osakonna juhataja ülesandeid," põhjendas Popel.

Relo Ligi oli kuni 2009. aasta veebruarini Popeli osalusega firmas Baltic Maritime Service nõukogu liige. Samal ajal kontrollis ettevõtet salapärane Neitsisaarte ettevõtja Primelight Overseas Holding, kelle tütarfirma andis 2,7 miljonit krooni laenu Tallinna linnapea Edgar Savisaarele. Praegu on Baltic Maritime Service'i suuromanik oma ettevõtte kaudu Keskerakonna rahastajate sekka kuulunud Sulev Seppik.

Popeli alluvuses töötab ka tema vend Aleksandr, kes on alates mullu novembrist Tallinna keskkonnaameti keskkonnakorralduse osakonna projektijuht. Küsimusele, kas siin pole tegemist huvide konfliktiga, vastas Otto Popel: "Aleksandr Popel ei tööta Otto Popeli otseses alluvuses. Aleksandr Popel allub otseselt keskkonnahoiu osakonna juhatajale."

Ametijuhendi järgi on Aleksandr Popeli töövaldkonnaks välisprojektide koordineerimine ja juhtimine, sh ka projekt POWER. 2009. aasta palgaandmete tabel näitab, et alates 17. novembrist kuni 31. detsembrini maksti Aleksandr Popelile töötasu kokku 30 705 krooni.

Hetkel kuum