Birjo Must • 14. detsember 2010 kell 8:28

Ansip: pole mõtet otsida partnereid idast

Eesti peamisteks ekspordipartneriteks peavad jääma Euroopa Liidu liikmesriigid ja me ei peaks keskenduma uute partnerite otsimisele kusagilt Hiina tagant, rääkis peaminister Andrus Ansip täna riigikogus.

Eesti ekspordist läheb Ansipi sõnul 70% teistesse Euroopa Liidu liikmesriikidesse ja me oleme kriisi ajal sellel turul oma eksporti kasvatanud. „Need riigid peavad jääma põhiliseks ekspordituruks, kuna see on 500 miljoniga ühtne piirideta turg. Ma ei jaga arvamust, et Eesti peaks ruttu pöörduma itta ja otsima turgu Hiina tagant,“ lausus Ansip. 

Küsimusele, kas peaksime suurendama eksporti Venemaale, vastas Ansip, et peame seda hoolega kaaluma.  „Julgen väita, et alates 2007. aastast on Eesti ja Venemaa vahelised majandussuhted väga jõudsalt paranenud,“ rääkis Ansip, kelle sõnul on Eestist Venemaale suunduva ekspordi tähtsus pidevalt kasvanud ja hetkel moodustab see ekspordi kogumahust 10,4%.

See on väga suur osatähtsus ning me peaksime mõtlema, kas me ei lähe juba liiga suurde sõltuvusse ühest riigist, lisas ta.

Hetkel kuum