Silvia Kruusmaa • 20. detsember 2010 kell 6:19

Ansip: raha küsimine Venemaalt on jälestusväärne

Peaminister Andrus Ansip leiab, et kapo võiks  Edgar Savisaare Venemaalt raha küsimiselt rohkem saladuskatet kergitada. Valimiskampaania tegemist välisriigi rahaga nimetab peaminister jälestusväärseks.

"Kui üks erakonna esimees läheb küsima valimiste korraldamiseks raha endiselt KGB kõrgelt ohvitserilt, siis mis see ikkagi on? See on asi, mida Eesti rahvas peab kindlasti teadma, isegi kui seda ei suudeta juriidiliselt tõestada. Kordan veel: tegemist ei ole olukorraga Ansip versus Savisaar, vaid Savisaar versus Eesti riik. Isegi kui on tegu ainult kahtlusega, ka siis on Eesti rahval õigus teada," rääkis Ansip.

Edgar Savisaar sidus Postimehe eelmise nädala artiklit, kus teda nimetatakse ohuks riigi julgeolekule, valimiskampaaniaga, ja tunnistas, et küsis tõesti 1,5 miljonit eurot ehk 23 miljonit krooni Andrei Pervosvannõi kiriku ehituseks.

"Tänan Andrei Pervosvannõi fondi hoolekogu esimeest Vladimir Jakuninit, kes on aidanud kaasa raha hankimisel selle kiriku ehitusele. Küsisin selleks tõepoolest 1,5 miljonit eurot, mis osaliselt on ka kirikul kätte saadud ja ehitustööd käivad tänu sellele. Need rahad on tulnud nii ettevõtjatelt kui ka ühiskondlikelt organisatsioonidelt, nii sularahas kui ka arvete maksmise kaudu. Lepingule eelnesid läbirääkimised ligi poole aasta jooksul. Kaitsepolitsei on olnud tähelepanematu, kui ta väidab, et meie suhted Jakuniniga algasid alles eelmisel aastal. Tegelikult on need suhted vähemalt viis aastat vanad, kui ma avastasin selle mehe Eesti päritolu. Ta on üles kasvanud ja õppinud Pärnus. Selle projekti rahastamise suhtes olen teda ja tema kaastöötajaid korduvalt tagant kiirustanud, sest nurgakivi kirikule pandi juba 2003. aastal ja pärast seda ehitus enam ei edenenud," seisis Savisaare avalduses.

 

 

 

Hetkel kuum