Indrek Kald • 21. detsember 2010 kell 12:01

Valitsuse julgeolekukomisjon: Savisaar küsis erakonnale täiendavalt raha

Valitsuse julgeolekukomisjon pidas tänasel istungil vajalikuks avalikkuse täiendavat teavitamist vastuluure käigus saadud infost Edgar Savisaare rahaküsimise kohta Venemaalt.

Komisjon kuulas ära kaitsepolitseiameti info välisriigist lähtuvast luure- ja mõjutustegevusest, millest ilmnesid seosed Edgar Savisaare poolt Keskerakonnale rahaküsimisega Venemaalt.

Julgeolekukomisjoni liikmed veendusid, et Savisaar on lisaks kiriku ehitamise toetamisele küsinud konspireeritud viisil täiendavalt raha erakonnale. Kapo tõkestas erakonna varjatud rahastamise katse.

Komisjon ootab, et kapo informeeriks avalikkust rahaküsimise asjaoludest võimalikult avatult ning viisil, mis ei kahjusta Eesti julgeolekuhuve ega ohusta julgeolekuasutuste tegevusmeetodeid ja allikaid.

Julgeolekukomisjoni hinnangul on kapo edukalt täitnud julgeolekuasutuste seadusest tulenevaid ülesandeid Eesti põhiseadusliku korra ja territoriaalse terviklikkuse tagamisel ning teeb seda ka edaspidi.

Komisjoni kuuluvad peaminister Andrus Ansip, kaitseminister Jaak Aaviksoo, siseminister Marko Pomerants, välisminister Urmas Paet, justiitsminister Rein Lang ja rahandusminister Jürgen Ligi.

Hetkel kuum