Kadrin Karner • 21. detsember 2010 kell 14:34

Taal: rikkaks saamist ei tohi maksustada

Vana Euroopa on alustanud lisandväärtust loovate noorte endale meelitamist ja meie noored lähevad sinna, aga et seda pidurdada, tuleks kehtestada odavad tööjõumaksud ja mitte maksustada rikkaks saamist, rääkis ettevõtja Olari Taal.

"Me pole eurosaamise tuhinas aru saanud, et maailm ja inimesed on uskumatult muutunud. Vanas Euroopas on käivitunud noorte inimeste, kes loovad lisaväärtust, endale meelitamine. Meie noored seevastu lähevad ära sinna,“ ütles Taal konverentsil "Kuidas hinnata Eesti edu".

"Noorte lisaväärtuse loojate siiajäämise ja siiameelitamise eelduseks oleks see, kui meil oleks Euroopa madalaimad tööjõumaksud. Rikkaks saamist ei tohiks maksustada. Maksustada tuleks tarbimist ja rikas olemist," märkis ta.

Lisaks on Taali sõnul Eestis viimastel aastatel õitsema puhkenud poliitiline populism – riik peab kõik inimese probleemid ära lahendama. "Puudub ühiskonnas häbistav hoiak laiskuse suhtes. Keegi ei tõsta esile ise hakkama saajaid. Keskenduda võiks mõnele tuhandele vaesele, mitte sajale tuhandele logardile," sõnas ta.

Taal märkis samuti, et riigile tuleks kasuks, kui 15% avaliku sektori töötajaist vabastatakse erasektori tarbeks ning ära tehakse haldusreform. Ka tuleks ettevõtja hinnangul deliberaliseerida alkoholipoliitika, kiirlaenuvaldkond ja hasartmängud.

Lõpetuseks ütles ettevõtja, et tegelikult on meil tänaseni "kuradima hästi läinud".

Hetkel kuum