Wikileaksi asutaja Julian Assange astub täna taas Londonis kohtu ette, kus määratakse kindlaks tema Rootsile väljaandmist puudutava kohtuistungi aeg.
Kahepäevane istung, kus käsitletakse Assange'i väljaandmist, peaks toimuma veebruari alguses, vahendab err.uudised BBC teadet.
Rootsi nõuab väljaandmist, kuna Assange'i süüdistatakse kahe naise vastu toime pandud seksuaalkuritegudes. Wikileaksi asutaja on oma süüd eitanud ning nii ta ise kui tema toetajad leiavad, et süüdistuste põhjused on poliitilised.
Möödunud nädalavahetusel avalikustas Wikileaks, et USA ametnikud nõuadsid detsembri keskel välja antud kohtumäärusega ligipääsu Assange'i isiklikule kontole Twitteris.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
ÜRO paneel leidis, et WikiLeaksi asutaja Julian Assange’i kinnihoidmine Londonis Ecuadori saatkonnas on seadusevastane.
WikiLeaksi asutaja Julian Assange saab autobiograafia väljaandmise eest rohkem kui 1,5 miljonit dollarit, kirjutas ajaleht Sunday Times.
Rootsi riik, mille seadused on pakkunud kaitset WikiLeaksile, võib pöörduda nüüd veebilehe asutaja Julian Assange’i vastu, kui ta mõistetakse süüdi väidetavalt läinud suvel aset leidnud seksuaalkuritegudes.
Londoni politsei vahistas saladusi levitava veebilehe Wikileaks asutaja Julian Assange'i. Novembri lõpus kuulutas Interpol Rootsi taotlusel Assange'i vägistamissüüdistuse tõttu üleilmselt tagaotsitavaks.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.