Miljonite külastajatega näitus, mida keegi näinud pole

Liis Kängsepp 04. veebruar 2011, 00:00

Mis juhtub, kui meie ümber laskub tõeline pimedus, kus sõna otseses mõttes ei näe näppugi suhu pista? Näitus "Dialoog pimeduses" aitab mõista, kuidas elavad oma elu need, kes midagi ei näe.

Kuigi "Dialoog pimeduses" on nähtamatu näitus - korraldajad ise reklaamivad, et seda on külastanud miljonid inimesed, aga näinud pole veel mitte keegi -, on see silmi avav ja intensiivne kogemus. Tund aega täielikus pimeduses viibimine mõjub emotsionaalselt vist küll kõigile külastajatele.

Pimedasse ruumi, kus saab külastada parki, sõita paadiga ja lõpuks kohvikus lobiseda, lubatakse ainult koos pimeda või vaegnägijast giidiga, kes juhendab, kuhu minna ja mida kompida. Ilma giidita oleksin ilmselt kohe ninuli lennanud, aga koos giidi abiga ei tundunudki pimedus nii hirmus.

Pigem oli tund aega pimedust rahustav ja õpetlik. Näiteks avastasin ühel hetkel, et vehin rääkides aktiivselt kätega. Milleks seda teha, kui keegi ei näe?

Pimedate kohvikus saime giidilt pimedate elu kohta küsimusi küsida. Tegelikult ei tea suurem osa meist pimedate elust midagi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing