Swedbank: Tallink võib dividende maksta juba järgmisel aastal

Raivo Sormunen 10. veebruar 2011, 11:40

Swedbank Markets märgib oma värskes Tallink Grupi kiirkommentaaris, et eeldusel kui positiivsed trendid laevakompanii sihtturgudel jätkuvad on võimalik, et esimene dividendimakse tehakse juba 31. detsembril lõppeva 2010/2011 finantsaasta eest.

Pank lisab, et dividendimakse eeldust tõstab see, kui grupil õnnestub müüa laevu, mis hetkel on välja renditud või seisavad dokis.

Samas aktsiamudelisse pole Swedbank dividendimakset käimasoleva finantsaasta eest veel sisse kirjutatud. Küll aga prognoositakse 2011/12 majandusaasta eest 0,04 eurost dividendimakset aktsia kohta.

Swedbank Markets kinnitas oma värskes analüüsis ka Tallink Grupi aktsia 0,95 eurose hinnasihi, ent langetas soovitust tasemelt “suurenda positsiooni” tasemele “hoia”, kuna aktsia hind on jätkanud vaikset tõusu.

Pank märkis oma analüüsis, et jääb ettevõtte perspektiivide osas siiski positiivseks suureneva reisijate arvu ning kaubavoogude taastumise tõttu. „Usume ka, et ettevõte on edukas tutvustades laevakruiise alternatiivse lühipuhkuse võimalusena,“ märkis Swedbank oma analüüsis.

Tallink Grupi aktsia on täna Tallinna börsil tõusnud 0,12%, tasemeni 0,863 eurot.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. February 2011, 11:40
Otsi:

Ava täpsem otsing