Möödunud sügisest kahte kõrgkooli õppima asunud mees ütles, et õppimisega seonduvad tal samad mured nagu teistelgi õppuritel. "Peamine probleem on ajapuudus. Needki, kes ei käi korraga tööl ja kahes ülikoolis, kurdavad ajanappuse üle," sõnas hakkaja mees. "Samas teadsin, et see võib probleemiks kujuneda. Saadav süsteemne teadmine on põhiline eesmärk, mida saavutada tahan."
Erkmanni sõnul on talle tänavalgi juurde astutud, et tublidust kiita. "Enamik keskkooliaegseid õpetajaid ja sõpru-tuttavaid on minu tegemistesse väga tunnustavalt suhtunud. Eriti tore on see, kui mind ümbritsevad inimesed on ehk tänu minu eeskujule võtnud lisakursusi avatud kolledžis või ülikoolis või läinud õppima eriala, mis on paarkümmend aastat vaid unistus olnud. See on minu tunnustuse peegeldus," märkis ta.
Inimestele meeldib õppida, usub Erkmann. Lihtsalt ajapuudus ja reaalne elu teevad soovides mõnikord korrektiive.
Raamatukoguhoidja amet nõuab pidevat õppimist. Aasta koolitussõbralikema organisatsiooni eripreemia pälvinud Sillamäe linna keskraamatukogu töötaja Elvira Sidorova rääkis võidu puhul tehtud videos, et tal on hea meel, et raamatukogupere on uutele teadmistele ja oskustele avatud. "Õpime pidevalt - õppeasutustes, koolitustel, õpireisidel, suvelaagrites ja mujalgi."
Nii on viimaste aastate jooksul seitse kõrgharidusega töötajat omandanud lisaks veel ühe diplomi. "Kui küsida, kes läheb koolitusele, on kõik pealehakkamist täis. Oleme juba teises nooruses, aga õpihuvi ei kao kuhugi," rõõmustas Sidorova.
Raamatukogu on Sidorova hinnangul õppimiseks just õige koht: täiskasvanutele korraldatakse mitmesuguseid koolitusprojekte. "Õnnis on inimene, kes leiab tarkuse ja kes jõuab arusaamisele, sest sellest on rohkem kasu kui hõbedast ja rohkem tulu kui kullast," märkis ta kindlameelselt.
Mullu koolitussõbralikema organisatsiooni tiitli pälvinud MTÜ Vastse-Kuuste Naisteklubi Kolmapäev on tegutsenud 15 aastat. "Oleme natuke erilised," ütles naisteklubi juht Mall Kõpp. "Eristume paljudest koolitajatest selle poolest, et oleme MTÜ ning tegutseme oma vabast ajast põhitöö kõrvalt."
Kolmapäev koosneb 21 inimesest, kelle hulgas ka kümme asutajaliiget. Klubi alustas tegevust ajal, kui ühiskonnas oli palju uusi nähtusi ja protsesse. "1995. aastal korraldati käitumist ja etiketti käsitlev loengutsükkel, mida kuulamas käinud naised ei tahtnud pärast kursuse lõppu enam laiali minna. Nii tekkis mõte teha klubi, mis hakkaks korraldama koolitusi," meenutas Kõpp.