Playtech suurendas kasumit 10%

Fredy-Edwin Esse, California 10. märts 2011, 13:40

Eestis 450 inimesele tööd andev maailma suurim veebimängude tarkvara tootja Playtech suurendas mullu kasumit 10%.

Reutersi sõnul Eestis baseeruv firma raporteeris EBITDA kasumina 103 miljonit eurot 2010. aastal, millele aitasid kaasa läinudaastane jalgpalli MM, litsensilepingud Betfairi ja Unibetiga ning ülevõtmised.

Thomson Reutersi poolt küsitletud analüütikud prognoosisid keskmiselt 93 miljoni eurost EBITDA kasumit.

Lisaks teatas Playtech, et ostab Worldwide Online Enterprisesi käest PT Turnkey Services 140 miljoni euro eest, et saada suuremat kasu tururegulatsioonidest.

"Tegu on siirdetehinguga meie jaoks, sest nüüd me saame platvormi, mille peal kasvada juba reguleeritud ja varsti reguleeritavatel turgudel, arvestades fakti, et uutel reguleeritud turgudele tulijatel puuduvad nõutavad võimekused," ütles Playtechi tegevjuht Mor Weizer.

Lisaks teatas firma, et tehniliste nõuete tõttu ei suudeta edasi liikuda Londoni põhibörsile. Sellele lisaks on firma aktsia täna Londonis kukkunud üle 3%, 355,3 pennini, mis teeb firma turuväärtuseks umbes 890 miljonit naela.

Playtechi arendus-, tootmis- ja teenindavad funktsioonid on koondunud Eestisse. Suurem osa Playtech Estonia inimjõust paikneb Tartus, alates 2009. aasta esimesest poolest tegutseb ka Tallinna kontor.

Playtech Estonia oli ettevõtte esimene ning ainuke arenduskeskus kuni 2006. aastani, mil ettevõtte kasv kippus ärilisele kasvule alla jääma ning tekkisid uued arenduskeskused.

Hetkel on Playtechi Eesti üksus korporatsiooni suurim, olles seni iga-aastaselt kasvanud kuni 90 inimese võrra. Praegu töötab firmas enam kui 450 inimest Tallinnas ja Tartus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. March 2011, 08:53
Otsi:

Ava täpsem otsing