Aaviksoo: Eesti otsene osalus Liibüas ei tule kõne alla

Katre Pilvinski 21. märts 2011, 08:37

Kaitseminister Jaak Aaviksoo kinnitusel on Liibüas toimuv lääneliitlaste operatsioon ning otsene osalus Eesti puhul sealses sõjategevuses kõne alla ei tule.

Aaviksoo selgitas ETV saates "Terevisioon", et Liibüas alanud sõjaline operatsioon ei ole NATO operatsioon, kuigi NATO kaitseministrid ja Euroopa Liit on seda küsimust arutanud, vahendas ERR.

"Eesti on jäänud selles küsimuses ettevaatlikult toetavale seisukohale, sest see, mis sünnib meie piiride taga ja see vägivald, on ka meie asi. Nii et päris ükskõikseks me jääda ei saa ja rahvusvahelise avalikkuse hoiaku, et Muammar Gaddafi peab lahkuma, eesmärgi nimel on ka jõu kasutamine õigustatud," rääkis Aaviksoo.

Minister tõdes, et kuigi lääneliitlased otsustasid alustada Liibüas sõjalist tegevust tsiviilelanike kaitseks, siis päriselt ohvreid vältida ei saa kunagi.

"Me teame, et asi läks lahti sellest, et Gaddafi kasutas ülestõusnute vastu relvajõudu, tanke, lennukeid, rasketehnikat. See tõi kaasa tsiviilelanike hukkumise suures hulgas, rääkimata sellest, et ülestõusnud lootsid paremale tulevikule. Rahvusvahelisel avalikkusel oleks olnud liiast seda veresauna pealt vaadata ning eks kannatus katkes siis, kui asi läks üle piiri," selgitas ta.

"Ilmselt sõda on sõda ning päris vältida tsiviilohvreid ei saa kunagi, aga olen veendunud, et lääneliitlastel ega teistel aaraabia riikidel ei ole mingit huvi tsiviilohvrite arvu suurendada, pigem vältida seda," lisas minister.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. March 2011, 08:37
Otsi:

Ava täpsem otsing