Koalitsioonilepingu puhul on tervitatav, et vaadatakse pikka perioodi ette, mitte ainult homset päeva, rääkis kaubandus-tööstuskoja peadirektori kohusetäitja Mait Palts.
Lepingu järgi ei maksta 1. jaanuarist 2014 sotsiaalmaksu töötasu osalt, mis ületab 4000 eurot kuus. "Sotsiaalmaksu lae küsimus olnud päevakorral juba mitmeid aastaid ja see ei ole üllatuslik, et ka senised valitsusparteid kui ka tänased on selle teema üles võtnud ja kokku leppinud," ütles Palts.
Tema sõnul on räägitud, et sotsiaalmaksu lae kehtestamine teatud valdkondades mõjuks positiivsena ja aitaks tarka äri Eestisse tuua. "Loomulikult detailid vajavad analüüsimist ja kokkuleppimist ja ega siin midagi veel seaduse tekstina kirjas ei ole," rääkis ta lisades, et asjaolusid peab veel tulevikus arutama.
Koalitsioonierakondade plaan vähendada 1. jaanuarist 2015 tulumaksumäära 20 protsendini on Paltsu hinnangul hea idee. "Kui riigi rahandus seda lubab ja me ei sea siinkohal ohtu Eesti rahanduse stabiilsust, siis ei näe ma selles midagi halba," sõnas ta.
Selles, et koalitsioonileppe muudatused hakkavad kehtima alles 2013.-2015. aastast, Palts midagi imelikku ei näe. Tema arvates on normaalne, et koalitsioonilepe sõlmitakse pikaajaliselt mitmeks aastaks. "Mõeldakse terve valimisperioodi osa ja kui teatud lubadusi annab ellu viia hiljem, siis eeldan, et ju nad siis on realistlikud. Ju siis pole kõike võimalik ja otstarbekas kohe teha," rääkis ta.
Kõik muudatused vajavad Paltsu meelest nii ehk naa põhjalikku analüüsi ja läbimõtlemist. Selles suhtes on ju tervitatav, et vaadatakse pikka perioodi ette mitte ainult homset päeva, lausus ta.
Seotud lood
Väikeettevõtjad ootavad tulumaksu alandamise asemel pigem muudatusi sotsiaalmaksu suuruses, mis võimaldaks töötajatele paremat palka maksta, kommenteeris uut koalitsioonilepet EVEA president Marina Kaas.
Reformierakonna ning Isamaa ja Res Publica läbirääkimisdelegatsioonid jõudsid täna kokkuleppele uue valitsusliidu 55-leheküljelises tegevuskava eelnõus.
Eile koalitsioonilepingu sõlminud Reformierakond ning Isamaa ja Res Publica liit plaanivad 2015. aastast alandada üksikisiku tulumaksu 20 protsendile.
Kulla hind tõusis kolmandas kvartalis viimase kaheksa aasta kiireimas tempos, jõudes septembris ka värskete rekorditeni. Kas praeguses tõusutsüklis on kullal veel ruumi kallineda ja mis saab edasi järgnevatel aastatel?
Viimased uudised
Droonimüüja: Eesti on teistest maha jäänud
Hetkel kuum
Tagasi Äripäeva esilehele