Keelitas inimesed palgata tööle

Anne Oja 02. aprill 2011, 17:14

Seletamatul moel oskas Eesti Entsüklopeediakirjastuse juht Hardo Aasmäe veenda inimesi kuid rahata töötama ja pikalt ning tulutult saamata palka ootama.

Seejärel püüdis sõnaosav mees veenda aga endisi töötajaid oma vastutulelikkuses, kui neile vaid osa rahast ära maksab, selgub endise töötaja kommentaarist.

Kommenteerib endine Eesti Entsüklopeediakirjastuse ASi töötaja Marje Mändsalu, kes nõuab praegu koos Krediidipangaga maksejõuetuks muutunud kirjastuse pankrotti.

Otsustasin, et ei lase end riisuda ja Aasmäele seda raha ei kingi. Vaatamata pankrotiavalduse esitamisele ei ole Aasmäe siiamaani võlga tasunud, kuigi on oma esindaja Marko Tali vahendusel seda lubanud.

Kord pakuti kompromissi, et mingi kolmas firma maksab, aga 1000 eurot vähem, siis küsiti, kas ma oleksin nõus selle summa eest kirjastusest raamatuid võtma. Siis leidis Aasmäe, et viiviseid pole ta nõus maksma, sest nendest loobumine olevat Aasmäe vastutulelikkuse hind.

Kas seadusliku töötasu maksmine rohkem kui aastase hilinemisega on vastutulelikkus? Ma arvan, et lubadus võlg tasuda oli järjekordne lollitamine, nagu Aasmäel tavaks on.

Kui inimene varastab poest paki võid või kommi, on see kriminaalkuritegu. Sellises ulatuses kahju tekitamine ja mitte ainult töötajatele, nagu Aasmäe seda on teinud, polekski nagu mingi kuritegu.

Kui keegi kirjastuse töötajatest oleks saamata raha tõttu kas või nälga surnud, poleks Aasmäel silm ka pilkunud. Talle ei lähe ükski inimene peale iseenda korda. Mis õigus oli Aasmäel inimesi ilma rahata tööle panna, kui ta teadis, et nagunii pole võimeline selle eest tasuma?!

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. April 2011, 10:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing