Anto Raukas kahetseb Aasmäe palkamist

Anne Oja 01. aprill 2011, 14:17

Endine Eesti Entsüklopeediakirjastuse nõukogu esimees ja praegune väikeaktsionär akadeemik Anto Raukas kahetseb päeva, mil Hardo Aasmäe kirjastusse tööle kutsus.

Järgneb akadeemik Anto Raukase kommentaar:

Hardo Aasmäe on võimekas ja suure lugemusega inimene. Ta oli ülikoolis oma eriala parimaid lõpetajaid ja professor Salme Nõmmiku lemmik. Professor Nõmmik lootis temast teadlast ja küllap see olekski talle parem olnud, kuid entsüklopeediakirjastus on pankrotis ja eks selle eest vastutab ikka juht.

Ka minul endise nõukogu esimehena on oma süü, sest mina kutsusin Aasmäe  kirjastusse tööle. Tõsi, mind hoiatati eelnevalt, et Aasmäed ei tohi rahade lähedale lasta, kuid ma ei võtnud seda kuulda.

Kui asi oli kirjastuses juba katastroofiline, panin finantside ja müügiga tegelema Jüri Oti ja Hardole jäid peatoimetaja ülesanded. See teda ei rahuldanud. Aasmäe vabanes suuraktsionärina nii minust kui ka Otist. Asutuse krediitkaardi kasutamine isiklike teenuste kinnimaksmiseks pole loomulikult äriühingus lubatud.

Ma olen ka olnud direktor ja minu asutuse pangakaart oli pea kogu aeg rahakapis, kasutasime seda vaid asutuse ülekanneteks. Eesti Entsüklopeediakirjastuse aktsionäridelt on tänase päeva seisuga nende raha lihtsalt ära varastatud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    04. April 2011, 13:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing