Koit Brinkmann • 20. mai 2011 kell 4:50

Ülemaailmne majanduskriis ei sobi pankroti põhjuseks

Tänane Äripäev avaldab intervjuu kohtunik Merike Varuskiga, kes on ligi kümme aastat Harju maakohtus pankrotiasju lahendanud.

Varusk peab suureks probleemiks, et paljud ettevõtete juhatuse liikmed ei tunne oma kohustusi, mistõttu kahjustatakse nii ettevõtte omanike kui võlausaldajate huvisid.

"Pankrotiseaduse järgi tuleb pankrotiavaldus esitada 20 päeva jooksul maksejõuetuse tekkimisest. Minu praktikas on aga tüüpiline, et avaldus esitatakse aasta kuni kaks hiljem. Pankrotiavalduse hilise esitamise tulemuseks on üldjuhul see, et võlgnikul ei ole enam vara, mille arvel võlausaldajate nõudeid rahuldada," räägib Varusk oma igapäevakogemusest.

Varusk räägib, et enamikus võlgnike poolt kohtule esitatud pankrotiavaldustes tuuakse maksejõuetuse põhjuseks ülemaailmset majanduskriisi. "Minu arvates ei saa see olla ettevõtte maksejõuetuse põhjuseks, sest õigel ajal tuleb äri ära lõpetada. Paraku viivitatakse, kuni vara on nullis ja võlausaldajad jäävad pika ninaga," märgib ta.

Sageli on ettevõtte maksejõuetuse põhjuseks ka mõttetult suured kulutused. "Näiteks on liisitud kallid autod, millest aga ei raatsita viimase hetkeni loobuda"

Loe pikemalt tänasest Äripäevast, selleks telli leht SIIT või osta päevapilet SIIT.

Hetkel kuum