Anu Jõgi • 24. mai 2011 kell 12:12

Kõik müügiks

Kreeka otsustas eile seitse tundi kestnud maratonistungil säästa lisaks varasematele otsustele veel 6,4 miljardit eurot, teiste hulgas on plaanis müüa kaks riigi suurimat sadamat.

Uued kokkuhoiumeetmed vastavad 2,8 protsendile Kreeka SKPst ja nende abil loodab riik viia eelarve puudujäägi sel aastal abipakettides sätestatud tasemele ehk 7,5 protsendile SKPst.

Erastamisele läheb Hellenic Postbank, teleoperaator OTE Telecom, müüki pannakse ka kaks riigi suurimat sadamat Pireuse ja Thessaloniki sadam.

Kreeka peamise opositsioonipartei, konservatiivse Nea Dimokratia juht keeldub peaministri esitatud säästuplaani toetamast,  vahendab Yle Uutiset.

Peaminister George Papandreou kohtus täna opositsiooniparteide juhtidega, et säästuplaani arutada. Nea Dimokratia juhi Antonis Samaras oli valitsuse säästulahenduste vastu, kuigi osa säästuplaani punktidega on ta nõus.

Erastamisest loodetakse sel aastal saada 3,5-5,5 miljardit eurot. Auahne erastamiskava lõppeesmärk on teenida kokku 50 miljardit eurot.

Kreekat on kõvasti kritiseeritud säästukava aeglase edenemise ja erastamisega venitamise pärast. Programmi järgimine on abipaketi eeldus, millest Kreeka tahab saada järgmise 12 miljardi euro suuruse osa.

Hetkel kuum