Kadri Jakobson • 27. mai 2011 kell 4:45

Haigla tegutseb nagu riik riigis

Ida-Tallinna Keskhaigla on loonud pretsedenditu olukorra, kus haigla seaduserikkumisele pole hakanud peale riigikontrolli ega rahandusministeeriumi hammas.

Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) liigutab juba aastaid sadu miljoneid ilma riigihankeid korraldamata.

Kui riigikontroll ja rahandusministeerium hakkasid seaduserikkumise peale häält tõstma, palkas haigla enda huvide kaitseks Eesti ühe prestiižikama ja kallima advokaadibüroo Sorainen juristid, et vältida hangete korraldamist. 

Juba terve aasta on rahandusministeerium üritanud ITKle selgitada, et nad on kohustatud seadust järgima ning hankeid korraldama, sest haigla kasutab maksumaksja raha ning tegutseb avalikes huvides. Ometi üritab ITK kangekaelselt ja juristide abiga leida argumente, miks nad ei peaks seda tegema.

Rahandusministeeriumi teatel väidab haigla, et nad on äriühing, mille ülesanne on teenida kasumit. Lisaks tegutseb haigla avatud konkurentsi tingimustes ning konkureerib teiste haiglatega patsientide pärast.

ITK keeldus Äripäeva tõstatatud teemasid kommenteerimast ning küsimustele vastamast.

Rahandusministeeriumi riigihangete ja riigiabi osakonna juhataja kt Agris Peedu sõnul otsustab ministeerium, kas algatada haigla suhtes väärteomenetlus riigihangete rikkumise alusel või hakata kontrollima üksikuid juhtumeid ning teha nende põhjal ettekirjutused, nende mittetäitmise korral määrata sunniraha.

Artiklit saab pikemalt lugeda paberlehest või ostes päevapileti.

Hetkel kuum