"Kui investorid otsivad tõestust, et me liigume uue majanduslanguse suunas, siis siin see on," ütles Nordea Bank AB vanemstrateeg Henrik Drusebjerg Bloombergile. "Me oleme alates aasta algusest enda riski vähendanud," lisas ta.
Eilne paanika levis õhtuks ka USAsse, kus Dow Jones tööstuskeskmine kukkus taas alla 11 000 punkti piiri, päevaga 3,68%. Standard & Poor's 500 komposiitindeks kukkus 4,46% ning Nasdaqi indeks langes lausa 5,22% võrra.
USAst on müügilaine levinud Aasiasse, kus Jaapani Nikkei 225 indeks on täna 2,45% miinuses, Hongkongi Hang Seng indeks on kukkunud 3,38% ning India Sensex 30 indeks on 2,35% miinuses.
Aktsiate massiline hülgamine on omamoodi imeliku olukorra tekitanud USAs, mis jäi kaks nädalat tagasi enda AAA-reitingust küll ilma, kuid võlakirjade tootlus ehk laenamise hind on kukkunud viimase 60 aasta madalaimale tasemele.
Ühendriikide kümneaastase võlakirja tootlus langes eile alla kahe protsendi piiri, 1,97%ni, mis on Global Financial Data andmeil madalaim tase pärast 1950. aasta aprilli. Lisaks kukkusid tugevalt ka Saksamaa ja Suurbritannia võlakirjade tootlused, mis samuti tegid rekordilisi põhjasid.
"Valitseb suur mure, et me saame varem või hiljem uue majanduslanguse osaliseks. Tegu on fenomenaalse perioodiga ajaloos," ütles Deutsche Banki krediidistrateeg Jim Reid Financial Timesile.
Üha enam kõlab mure, et läänemaailma turud ja eelkõige USA on järgnemas Jaapani eeskuju, kus alates 1990ndatest on riigi võlakirjade tootlus olnud erakordselt madal, samas kui aktsiaturud on hädas.
Hetkel on Euroopa aktsiaturud taas miinuses. FTSE 100 on kukkunud 1,92%, Pariisi CAC 40 2,56%, DAX on 3,04% miinuses ning Hispaania börs IBEX 35 on langenud 2,38.