Buffett ostab aktsiaid tagasi

Maarja-Liis Mitri 26. september 2011, 17:36

Miljardär Warren Buffetti varahaldusfirma Berkshire Hathaway ostab oma aktsiaid tagasi – seda peetakse Buffetti poolt väga haruldaseks käiguks.

Investorid on juba kuid kaevanud, et Berkshire Hathaway aktsiad on tugevasti alahinnatud. Ettevõte, mille aktsiad on jagatud kahte erinevasse klassi, lubas nii A kui ka B klassi aktsiate eest maksta mitte enam kui 10% üle nende raamatupidamisliku väärtuse.

A klassi aktsia hind on üle 100 000 dollari ja see on kõige kallim aktsia New Yorki börsil. B klassi aktsia on tunduvalt odavam, kuid omab võrreldes A-ga 1/10 000 häältest.

Berkshire kavatseb tagasiostu finantseerida ettevõtte valduses oleva sularahaga, lisades, et firma soovib siiski oma bilansis säilitada vähemalt 20 miljardi dollari ulatuses sularaha.

30. juuni seisuga oli Berkshire’i bilansis 38,23 miljardit sularaha, kuid selles kvartalis on kulutatud vähemalt 15 miljardit erinevatele investeeringutele, millest enim tähelepanu on saanud panustamine keemiaettevõttesse Lubrizol and Bank of America eelisaktsiatesse.  

Berkshire Hathaway koosseisu kuulub üle 70 ettevõtte ja tütarfirmades töötab üle veerand miljoni inimese, samas kui Berkshire’i enda töötajate arv jääb 20 ringi.

Enne turgude avanemist tõusis Berkshire Hathaway enam kaubeldav B-klassi aktsia 3,8%. Sessioonisiseselt on viimase hind tõusnud 4,4% ja A-klassi aktsia on kasvanud 3,7%. Selle aasta jooksul B-klassi aktsia hind langenud aga 17,2%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. September 2011, 09:07
Otsi:

Ava täpsem otsing