Harjumaa ettevõtete TOP 2010: 'Kas me oleme alles neljandad?'

Kaisa Tahlfeld 03. oktoober 2011, 00:00

Ettevõtte juhile Üllas Tähele helistades kostab hetkeks telefonist pikka raginat ja vilesid. Pärast väikest vaikusehetke võtab lõpuks reibas hääl kõne vastu ja teatab: "Täht siin!". Küsin ettevõtte juhi käest, kas tal on võimalik veidi rääkida, mille peale kõlab vastus: "Noh, ma praegu istutan metsas, aga no rääkida ikka saab!"

Järgneb intervjuu Üllas Tähega.

Spurtisite Äripäeva Harjumaa TOPis neljandale kohale. Möödunud TOPis olite kohal number 91. Kuidas sellise tulemuseni jõudsite? Miks me alles neljandal kohal oleme? Meil oli väga hea aasta! Küsimus oli ilmselt selles, et laod olid tühjad ja varusid taheti täita. Seetõttu oli meil ka väga palju tellimusi.

Möödunud sügisel võtsime Tallinna tehasesse 30 inimest ja Keila tehasesse 60 inimest juurde. Meil oli palju tellimusi ka seetõttu, et oleme kontserni üksus ja me opereerime kontserniga, meie tooted läksid meie tütarfirmadele, mis asuvad 19 erineval maal.

Milliseks kujuneb see aasta ja mis saab järgmisel aastal? See aasta meil enam nii tormiline pole. Kui möödunud aastal oli ladude täitmine, siis tänavust aastat me hindame ise normaalseks aastaks. Ei ole tõuse, aga kaotusi ka pole. Tänavune aasta on stabiilsem kui mullune. Praegu võiks öelda, et selle aasta 8 kuu käive on 10 protsenti suurem kui eelmisel aastal samal perioodil.

Plaanite ka suuremaid investeeringuid? Sel aastal investeerisime uude tehnoloogiasse, mis läheb käiku 1. novembril. Investeeringu suurusjärk sel aastal oli jämedalt pool miljonit eurot.

Kas plaanite tuleval aastal rohkem investeerida? Seda ei oska veel öelda, sest teeme alles praegu eelarvet. Eelarve peaks oktoobri lõpuks valmis olema.

Praegu veel mõtleme, mida ja kuidas investeerida, sest tänu majanduslikule seisule me ju ei tea, mis meid ees ootab. Võib-olla on investeerimine siiski tagasihoidlikum. Aga kui seda on vaja, siis kindlasti investeerime.

Mis Teie arvate, kas tuleb uus majanduskriis? Selle kohta ma ütleks nii, et ilmateadet me saame teada neli päeva ette. Kas Teie teate, mis ilm on järgmise aasta veebruaris? Kui teate, siis öelge seda kõigile. Kui kõik usuvad, siis on korras.

Kõik analüütikud räägivad umbes ühte ja sama - mingit olulist tõusu ei ole oodata. Mis puudutab pangandusküsimusi, Kreekat ja eurotsooni - seal on selged arvutused. Samas teatud sektorites võib see tõus ikkagi ka tulla.

Meie olulist tõusu ei oota.

Mida Te ettevõtjatele või sektori kolleegidele järgmise aasta eelarvet tehes soovitaksite? Mina pole mingi makroanalüütik, et suudaksin eriliselt ennustada. Iga mees vaatab oma asja üle ja teab oma maailma palju paremini kui kõrvaltvaataja. Ei tasu pessimismi kalduda sellest, et äkki tuleb järjekordne kriis. Võib-olla tulevad veel ka raskemad ajad.

Juba möödunud aastal oli selge, et kiiret tõusu ei tule. Eks see on tänu sellele ka nii, et inflatsioon on tugev, riigid on aidanud üksteist ja raha on rohkem käibesse lükatud. Nii ei saa ju mingit majanduslikku tõusu tulla.

Minister Jürgen Ligi ütles Äripäeva konverentsil "Äriplaan 2012", et majandust hoiab tagasi hirm. Jah, seda ka, aga eks igaüks peab ikka vaatama seda, mis tema sektoris võib juhtuda. Mina küll ei tahaks öelda, et investeeringuid nüüd ei tohiks teha, kui on näha, et selles sektoris on tõus olemas. Ikka tuleb investeerida! Vastasel juhul ei juhtu ju midagi.

Meie juurutame oma liinitootmise põhimõtteid ja loodame sellega saada efektiivsust ja käibevahendeid väiksemaks ja kvaliteeti paremaks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    05. December 2011, 16:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing