Koit Brinkmann • 3. oktoober 2011 kell 5:23

Puhkus koolituseks

Äripäeva eksperiment tõestab, et reisifirmadest on võimalik maksupettusele üsna lihtsalt tuge saada.

Ajendatuna eelmisel reedel Äripäevas avalikustatud kohtutäiturite koolitusreisidest, mis osutusid tavalisteks turismireisideks, küsisime viielt tuntud reisifirmalt - Wris Tours, Estravel, Novatours, Germalo Reisid ja Reisiekspert -, kas turismireisi eest saab neilt koolitusreisi arve. Ettevõtja saab koolituseks tehtud kulu kanda ettevõtlusega seotud kuludesse ja nii hoiduda maksude tasumisest.

Väljamõeldud nime alt saatis Äripäeva ajakirjanik viiele tuntud reisifirmale kolm nädalat tagasi järgneva kirja: "Olen põllumajanduse ja metsandusega tegelev füüsilisest isikust ettevõtja. Sooviksin koos abikaasa ja mõne enda töötajaga (kokku 5-6 inimest) minna nädalasele reisile Vahemere äärde. Kas teie büroo korraldab reise Vahemere äärde ja kas sellist reisi oleks võimalik vormistada ka koolitusreisina?"

Viiest firmast kahe töötajad ütlesid füüsilisest isikust ettevõtjana esinenud Äripäeva ajakirjanikule kohe, et nad ei vormista koolitusreise. Need olid Reisiekspert ning septembris kohtutäiturite Lõuna-Prantsusmaa koolitusreisi korraldanud Germalo Reisid. Germalo on teinud koolitusreise oma pikaajaliste klientide soovidele vastu tulles. Üheks selliseks kliendiks on kohtutäitur Mati Kadak, kes on 2007. aastast organiseerinud kohtutäiturite ühiseid soojamaareise, mida nimetatakse koolituseks.

Loe pikemalt tänasest Äripäevast, milleks osta päevapilet või telli leht.

 

Hetkel kuum