Parts värbas uue ametniku Eesti Energia juhtkonnast

Indrek Kald 04. oktoober 2011, 14:38

Majandusministeeriumi energeetikaosakonda juhib oktoobrist senine Eesti Energia taastuvenergia ettevõtte direktor Ando Leppiman.

Leppimani sõnul on Eesti energiamajandus muutuste lävel. "Peame vähem kui kahe aasta pärast avama elektrituru kõikidele kauplejatele, gaasituru korraldus tuleb viia vastavusse Eesti riigi huvidega ja Euroopa Liidus kokkulepituga," märkis ta.

"Peame looma võimalused Eestisse uute elektri ja soojuse tootmisseadmete tekkeks, muutma taastuvenergiarajatiste investeerimiskliima stabiilseks ning pöörama enam tähelepanu energia kokkuhoiule kodukulude vähendamiseks," rääkis Leppiman.

Majandusministeeriumis on Leppiman töötanud ka varem, kui oli aastail 2002–07 energeetikaosakonna peaspetsialist, ekspert ja talituse juhataja.

Leppimanil on tehnikateaduste magistrikraad soojustehnika erialal. Lisaks on ta ennast täiendanud Saksamaal taastuvate energiaallikate ja vesinikutehnoloogia vallas. Leppiman on kuulunud Aulepa Tuulepargid OÜ, Eesti Tuuleenergia Assotsiatsiooni ja Paldiski Ettevõtjate Liidu juhatustesse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    05. October 2011, 13:51
    Otsi:

    Ava täpsem otsing