10. oktoober 2011 kell 12:45

Jobsi surm suunab pilgud Apple'i miljarditele

Apple, mis vaevu suutis 1997. aastal palkasid maksta, on viimase kahe aasta jooksul rohkem kui kahekordistanud oma sularaha ja investeeringute hulka.

Steve Jobsi surma järel võib nüüd selle aardekirstu avamist nõudev trummipõrin paisuda kõvemaks, kirjutab Bloomberg. Apple’i finantsjuhi Peter Oppenheimer on varem öelnud, et Apple plaanib hoida püssirohu kuiva „strateegiliste võimaluste“ jaoks.  Investorid tahaksid aga nüüd saada dividende. „Nad ei vaja kogu seda sularaha,“ ütles Keith Goddard, Tulsa tegevjuht, mille suurim holding on Apple. „Dividendide maksmine ei muutaks nende kasvunumbreid.“

Oppenheimer ütles jaanuaris, et Apple on kasutanud finantse pikaajaliste varude soetamiseks teatud kindlate kriitiliste komponentide osas, nii nagu näiteks mälukiibid ja puutetundlikud paneelid. Apple plaanib sel ja järgmisel aastal investeerida komponentide ettemaksetesse ja põhivarasse 3,9 miljardit dollarit, ütles Oppenheimer.

Bloomberg toob võrdluseks, et Cisco maksis tänavu dividende, kui sularaha ja investeeringud ulatusid 40 miljardi dollarini. Microsoft jällegi kulutas raha suurtele ülevõtmistele. Apple’i viimane suurim investeering oli Siri Inc. ülevõtmine läinud aastal.

Autor: Katri Soe-Surén

Hetkel kuum