10. oktoober 2011 kell 6:45

Merkel ja Sarkozy otsivad lõpplahendust

Saksamaa kantsler ja Prantsusmaa president plaanivad oktoobri lõpuks leida eurokriisile lahenduse. Pangad tuleb rekapitaliseerida, Kreeka võlad restruktureerida.

Saksamaa ja Prantsusmaa plaanivad oktoobri lõpuks esitada eurokriisi lahendamise täispaketi, mis sisaldab ettepanekuid euro stabiliseerimiseks, Kreeka võlakriisi lahendamiseks ja rahvusvahelist finantsturgude regulatsiooni. Detaile Merkel ja Sarkozy küll pärast eilset kohtumist ei avaldanud, kuid pakett peab valmis olema novembri algul toimuvaks G20 tippkohtumiseks. „G20 tippkohtumine peab olema maailmamajanduse jaoks edukas,“ toonitas Merkel. Samuti viitas Merkel Prantsusmaa valmisolekule kaaluda Euroopa Liidu lepete muutmist, mis aitaks muuta euroala stabiilsemaks.

Ajaleht Financial Times Deutschland kirjutab viitega valitsusallikatele, et Merkel peab Kreeka pankrotti pikemas plaanis vältimatuks. Seni on lahtine, millal see välja kuulutatakse. Samuti muudab asja keeruliseks Euroopa Komisjoni ja mitmete liikmesriikide vastuseis.

Autor: Katri Soe-Surén

Hetkel kuum