Lahenduse ootus hoiab Euroopa börse paigal

Raivo Sormunen 24. oktoober 2011, 13:22

Ehkki Aasia turg on pakkunud täna paar head makrouudist, pole Euroopa börsidel suurt liikumist olnud ning ootusärevus võlakirjakriisi lahenduse otsimisel hoiab turge paigal.

Euroopa börside suurnimesid jälgiv Eurostoxx50 indeks on täna kella 13ks üles rühkinud 0,3% ja jõudnud 2345 punktini. Veel tund aega tagasi oli indeks kerges miinuses.

Aasia börse toetas täna loodetust parem Jaapani ekspordinumber ja lootus, et Hiina tööstussektor näitab oktoobris üle nelja kuu taas kasvu. Euroopas loodetakse, et kolmapäeval jätkuval Euroopa tippkohtumisel jõutakse võlakriisi lahendamise osas juba sisuliste lahendusteni. 

Sektoritest liigub korralikult toorainesektor, mille esindajad BHP Billiton ja Rio Tinto Group on juba üle 3% plussis. Ettevõtete poole pealt on rallinud GPSitootja TomTomi aktsia prognoositust paremate kvartalitulemuste peale 22%.
Nobel Biocare Holding AG aktsia on aga hinnale lisanud 7%, kuna NZZ am Sonntagi andmeil tunnevad erakapitalifirmad  EQT ja Bain Capital LLC huvi hammaste implantaatide tooja ülevõtmise vastu.

USA börsid tõotavad futuuride põhjal alustada tänast päeva reedeste sulgemistasemete juures.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. October 2011, 13:23
Otsi:

Ava täpsem otsing