26. oktoober 2011 kell 13:56

Boeingu kasum ületas ootusi

Täna avalikustas oma kvartalitulemused maailma suurim tsiviil- ja militaarlennumasinate tootja Boeing. Ettevõtte kolmanda kvartali kasum oli 1,1 miljardit dollarit.

Eelmise aasta kolmanda kvartaliga võrreldes on ettevõtte kasum kasvanud. Siis raporteeriti 837 miljoni dollari suurust kasumit.

Wall Streeti analüütikud prognoosisid kolmandasse kvartalisse keskmiselt          1,1-dollarilist aktsiakasumit. Tegelikuks tulemuseks osutus oodatust suurem 1,46 dollari suurune kasum. Ühtlasi suurendas ettevõte ka oma 2011. aasta kasumiprognoosi: oodatakse 4,30-4,40 dollari suurust aktsiakasumit.

Boeingu ajalukku läheb 26.oktoober 2011 aga hoopis sellega, et täna sooritas oma esimese kommertslennu kauaoodatud laiakereline Boeing Dreamliner 787. Esimese mudeli omanikuks sai Jaapani All Nippon Airways ja esimene lend toimus Hong Kongi ja Tokyo vahelisel liinil.

Nüüd ootavad analüütikud huviga, kas ettevõte suudab kiirendada mudeli tootmist 10 lennukini kuus ja millal hakkab projekt ettevõttele kasumit genereerima.Praeguseks on Dreamliner 787-t tellitud üle 800.  

Ettevõtte aktsia hind on kolmapäevasel kauplemissessioonil tõusnud ligi 5% võrra.

Autor: Maarja-Liis Mitri

Hetkel kuum