Silvia Kruusmaa • 26. oktoober 2011 kell 6:27

Kapo õpetab ametnikke Facebookis käituma

Kaitsepolitsei ametnikud tõid eilsel riigiasutuste sotsiaalmeediakasutuse seminaril näiteid, millist infot ei tohiks riigiteenistujad näiteks Facebooki üles riputada, kirjutab Postimees.

Soovituslikult kehtivas valitsuskommunikatsiooni käsiraamatus sisalduv "Ametniku meelespea sotsiaalmeedias osalemiseks" kinnitab muu hulgas, et ametnik peab ka eraisikuna sotsiaalvõrgustikes silmas pidama riigivõimu mainet; et seal tööasjadest rääkides tuleb piirduda oma pädevusega, et näiteks tundliku teabega kokku puutuva ametiisiku isiklike nõrkuste kohta avaldatud info võib pakkuda huvi välisriikide luureteenistustele ja et ametnikel on keelatud avaldada asutusesiseseks kasutamiseks mõeldud või tundlikku teavet.

Kaitsepolitsei komissar Martin Arpo selgitas, et seadustes kirjeldamata "tundlikuks teabeks" saab pidada näiteks infot riigiametnike omavaheliste suhete kohta.

Kapo pressiesindaja Harrys Puusepp tõi näiteks sellest, mida ei oleks pidanud sotsiaalvõrgustikus avaldama, ühe politseiametniku kunagi üles riputatud foto bikiinides naisterahvast koos politseivärvides autoga. "See ei ole julgeolekurisk, kuid tuleb mõelda sellele, et kui osaletakse sotsiaalmeedias, ka siis ollakse politseiametnik, esindatakse oma ametkonda," leidis Puusepp.

.

Hetkel kuum