24. november 2011 kell 12:42

Suurbritannia võlaintress langes alla Saksamaa oma

Esimest korda pärast 2009. aastat kukkus Suurbritannia kümneaastase võlakirja tootlus madalamale kui Saksamaa ekvivalentsel võlakirjal, mille eilne müük oli viimase aja üks ebaõnnestunumaid.

Eile väga kehvasti läinud 10aastaste võlakirjade müük hirmutas turge, et Kreekast alanud võlakriis on nüüdseks otsaga Saksamaale jõudnud, mis on Euroopa suurim majandus ja euro säilimise seisukohalt kõige olulisem riik.

Täna hommikul kerkis Saksa 10aastase võlakirja tootlus Bloombergi andmetel 2,25%ni, samas kui Suurbritannia sama võlakiri kerkis vaid 6 baaspunkti, 2,20%ni.

"Tegu on väga erakordse juhtumiga," ütles FxPros töötav Michael Derks Financial Timesile. "See juhtus hetkeks 2009. aasta märtsis ja enne seda korraks ka 2000. aastal. Ütleme nii, et viimase 20 aasta jooksul on võlakirjade tootluste vahe olnud 0,8 protsendipunkti Saksamaa kasuks.

Eilset kehva tulemust kommenteerinud Saksamaa võlaagentuur, kes võlaoksjone korraldab, ütles, et nemad ei näe ühtegi indikaatorit, mis viitaks investorite huvi kadumisele. "Me ei tasuks eile juhtunut üle tähtsustada," ütles pressiesindaja.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum