13. detsember 2011 kell 21:00

Buffetti järglaseks saab tema farmerist poeg

USA rikkuselt teine mees, maailma üks tuntumaid investoreid Warren Buffett teatas USA populaarses  telesaates “60 minutit”, et tema lahkumise järel võtab Berkshire Hathaway juhtohjad üle tema poeg. Aktsiate ja firmade analüüsimise asemel tegeleb vanahärra poeg hoopis põllumajandusega.

Isa usub pojasse. Esialgsed sahinad hakkasid levima juba reedel, et Howie – nagu tema pere 56aastast Howard Graham Buffettit kutsub – võib saada enda isa järglaseks, asudes juhtima maailma üht suurimat valdusfirmat.

Kuigi Howardist saaks juhatuse esimees, ei tegeleks Omahas sojaube ja maisi kasvatav farmer Berkshire’i investeeringutega, vaid oleks firma väärtuste kaitsja.

Warren Buffetti sõnul on tema poeg hea asendus temale firma eesotsas, mis haldab 52 ettevõtet koguväärtuses ligi 250 miljardit dollarit.

Esmamulje võib petlik olla. “Ma muretsen, et keegi hakkab Berkshire’i kasutama kui enda liivakasti mingil moel ja see muudab viise, kuidas otsuseid langetatakse seoses aktsionäridega,” ütles Buffett CBSi populaarsele saatele.

“Võimalus, et midagi sellist juhtub, on väga, väga madal. Aga kui Howie seal on, siis see lisab veel ühe kaitsva kihi,” selgitas 81aastane investor enda otsust.

Howard Buffett on kolm korda kukkunud ülikoolist välja, pärast mida hakkas ta tegelema põllumajandusega, kasvatades sojaube ja maisi. Praegu on mehel Nebraskas 15000 aakri suurune farm ja ta tegeleb aktiivselt heategevusega, aidates kolmandate riikide põllumehi – ta täiustab nende põlluharimistehnikat ja võitleb näljahädaga.

Esimese maatüki ostis Warren pojale pärast ülikoolist väljakukkumist ja hakkas temalt rendiraha küsima, sidudes selle Howardi kehakaaluga. Mida kõrgem kehakaal oli, seda rohkem tuli mehel isale maksta. Kuid täiesti kogemusteta Howard pole, sest ta on kirjutanud mitmeid raamatuid, olnud mitmete firmade nõukogudes, kaasa arvatud Berkshire ja Coca-Cola Enterprises, ning täites ÜRO hea tahte saadiku rolli.

Hetkel kuum