Virge Haavasalu • 22. jaanuar 2012 kell 14:28

Citypargi osanik: varjatud rahastamine toob probleeme

Kui erakondade varjatult rahastamine võib lühiajaliselt edukas olla, siis pikajaliselt tekitab probleeme, leidis Citypark Eesti osanik Martti Lemendik.

"Eetilises plaanis on suhteliselt kaheldav, kui seda teed minna – lühiajaliselt võib see küll edu anda, aga pikaajaliselt on probleemne," rääkis Lemendik erakondade varjatud rahastamisest.

Parkimisfirma osanik kinnitas, et sellel teemal ei ole tema poole pöördutud ja et ta ei ole pidanud ka kunagi vajalikuks oma eesmärkide saavutamiseks seda tüüpi lähenemist kasutada. "Kuna ma ei ole avalikkusele eriti tuntud isik, siis ilmselt ka selle tõttu ei ole au sinna listi kuuluda," uskus Lemendik.

Ta märkis, et Citypark Eesti pole ainus tema ettevõtmine ja ta on seal vaid nõukogu esimees ning igapäevaselt sellega ei tegele. "Kui seal (Citypargis – toim) ka keegi peaks linnavalitsusega lävima, siis ilmselgelt oleks see operatiivtasand. Seetõttu ei oska ma ausalt öeldes midagi kosta," rääkis ta.

Lemendik möönis parteide poolt rahalise toetuse küsimise kohta, et teatud määral teevad ka operatiivinimesed rahalisi otsuseid, aga ta ei usu, et see tase oleks teise osapoole ootusi rahuldav.

Hetkel kuum