17. veebruar 2012 kell 9:38

Maamaksu tuleb tasuda 15% enam

Maamaksu tuleb sel aastal tasuda ligi 59 miljonit eurot, mida on 15% rohkem kui eelmisel aastal.

Maksu- ja Tolliamet saatis sel nädalal välja 192 320 paberil ja 192 844 elektroonilist maamaksuteadet, mille alusel kuulub tasumisele 58,7 miljonit eurot maamaksu.

Eelmise aastaga võrreldes on paberil maamaksuteateid ca 19% ja elektroonilisi maamaksuteateid ca 4% vähem. Maamaksu kuulub aga tasumisele ca 15% rohkem kui eelmisel aastal, teatas maksu- ja tollimaet.

Maamaksu ei määratud ja maksuteadet ei väljastatud juhul, kui maksusumma on väiksem kui 5 eurot.

Kui kohalik omavalitsus otsustas kodualuse maa maksust vabastada omaniku avalduse alusel, kuid omanik jättis avalduse esitamata, said need omanikud ikkagi maamaksuteate.

Näiteks kui maa on kaasomandis, kuid avalduse maamaksust vabastamise kohta esitas ainult 1 kaasomanik, sai avalduse mitteesitanud kaasomanik maamaksuteate ja maks kuulub tasumisele.

Maamaksu tasumise tähtaeg tänavu on 2. aprillil. Maamaksust, mis ületab 64 eurot, tasutakse 2. aprilliks vähemalt pool, kuid mitte vähem kui 64 eurot. Ülejäänud osa maamaksust tuleb tasuda hiljemalt 1. oktoobriks. Maksu- ja tolliamet kannab laekunud maamaksu täies ulatuses üle kohalikele omavalitsustele.

 

Autor: 1706-aripaev

Hetkel kuum