Kaisa Gabral • 15. märts 2012 kell 11:04

Ernst & Young: Eesti majandus tänavu +2%

Täna ei tule see ilmselt kellelegi üllatusena, et majanduskasv on oluliselt aeglustunud – Eurozone Forecasti kohaselt kasvab Eesti majandus 2012. aastal 2,0%, mis on 0,5 protsendipunkti võrra vähem kui prognoosisime eelmisel kvartalil, rääkis Ernst & Young Baltic ASi juhatuse liige  Ivar Kiigemägi.

 „Uuringu kohaselt majanduskasv kogu euroalas järgmisest aastast siiski mõnevõrra hoogustub – Eesti keskmiseks majanduskasvuks ennustatakse aastail 2012 – 2016 4%,“ märkis Kiigemägi pressikonverentsil.

Kasvuprognoos on alla korrigeeritud seetõttu, et ekspordipartnerite nõudlus on vähenenud ja sisetarbimine on veel suhteliselt leige. „Tarbimisjulgust jääb veel vajaka. Majapidamistel on jääki rohkem kui võlga,” lausus Kiigemägi.

Samuti tõi ta välja, et valitsus tasandab välisnõudluse langust osaliselt veidi defitsiidis eelarvega. „Valitsus peaks rohkem suunama raha investeeringuteks,” lisas Kiigemägi.

Inflatsioonist rääkides märkis Kiigemägi, et Eesti on selles osas küll keskmisest kõrgemal kohal, kuid tootmishindade inflatsioon on pigem alla keskmise. „Eksporditurgudel tootvad tootjad on suutnud kulud kontrolli all hoida,” lausus Kiigemägi ja rõhutas, et järjest enam on oluline palga ning efektiivsuse tasakaal.

„Kogu Eurotsooni paha poiss on ikka Kreeka,” märkis Kiigemägi ja lisas, et nende uuringu kohaselt on euroala kui terviku säilimisel rõhuasetus täna endiselt Kreekal nin kogu lõunaregiooni finantsstabiilsusel – eesmärk on tulla toime ennekõike käesoleva aastaga, mil laenude refinantseerimisvajadus on kõige suurem.

Hetkel kuum