Logistika Pluss OÜ peadirektori Toomas Orutari sõnul motiveerib inimesi tööle jääme töökeskkond ning pidev töö.
„Me planeerime tööjõuvajadusi nii hästi kui me oskame seda teha. Väga suuri hüppeid vajaduste suhtes ei ole,“ lausus Orutar.
Ta lisas, et on olnud selliseid projekte, mis on üleöö sisse tulnud, aga sellisel puhul on neile vaja läinud tavalist transporttöölisi. „Kuna meie asukoht on hea - Lasnamäel - , siis ei ole tööjõuga probleeme tekkinud. Lasnamäel elab nii palju inimesi, et me oleme hästi toime tulnud,“ märkis Orutar.
Inimeste vahetus ei ole ettevõttes olnud suur ning on palju töötajaid, kes on aastaid juba töötanud siin, kuid Oruta nentis, et turul on endiselt spetsialistide puudus. „Meil on toimunud küll väikesi liikumisi, aga töökeskkond on see, mis mõjutab inimesi jääma. Samuti me võimaldame pidevalt tööd, mis näitab seda, et oleme planeerinud töötajaid õigesti ning ei saada sundpuhkustele. Meil on kindlustunne,“ rääkis Orutar.
Sõltumatu majandusanalüütik Maris Lauri märkis oma värskes majandusprognoosis, et mitmeski valdkonnas ja erialal on töötajate puudus väga suur ning selgitas, et see seostub sellega, et suurem osa Eesti ettevõtjaid ei tee pikaajalisi plaane. Ta lisas, et see tähendab lihtsalt seda, et riik ja töötukassa ei oska prognoosida, milliseid erialadel inimesi koolitada ja ümberõpetada. Ka ettevõtja ei oska seetõttu oma tööjõu ja töötajate koolituse vajadust prognoosida. Liigagi tihti juhtub nii, et ettevõtja avastab, et tal on homme vaja mingite oskustega inimest, kuid sellist pole kuskilt saada ja ka koolitamine tundub lühiajalise tellimuse seisukohalt liialt kulukas.