Ken Rohelaan • 2. november 2012 kell 19:00

Ekspress Grupi kolmas kvartal vastas ootustele

Ekspress Grupi III kvartali puhaskasum 263 000 eurot on enam kui kaks korda suurem kui mullu samal ajal.

Swedbanki ja LHV kolmanda kvartali tulemuste ootustega võrreldes jäi puhaskasum veidi väiksemaks. Swedbank ootas ligi 300 000 eurost ja LHV umbes 400 000 eurost puhaskasumit.

AS Ekspress Grupp on tänavu teeninud esimese kolme kvartaliga 1,4 miljonit eurot puhaskasumit, mis on pea neli korda rohkem kui eelmise aasta tulemus. Sarnased ootused olid ka Swedbankil ja LHV-l.

Ekspressi käive tõusis 2%, jäädes 13,3 miljoni euro juurde ja ärikasum langes 5%, teenides sel korral 676 000 eurot. Arvestatud ei ole osaluse omandamist Eesti Päevalehes. Nii Swedbank kui LHV ootasid sama suurt müügitulu.

Ekspressi online-meedia kasum tõusis aastaga 63%, kus suurima kasvu tegid 350%-lise kasumiga Delfi Eesti ja 132%-lise tuluga Delfi Leedu. Lätis olev Delfi on jäänud samale tasemele.

Perioodiliste väljaannete kasum tõusis üheksa kuuga 21%, millest AS Eesti Ajalehed ja OÜ Hea Lugu teenisid üheksa kuuga 398 000 eurot. Varem oldi 18 000 euroses kahjumis. Ekspressi Grupi teatel kasvatas kasumit ka AS SL Õhtuleht (193 000 eurot).

Kolmandas kvartalis on perioodiliste väljaannete segmendis kahjumis ajakirjade kirjastused Eestis ja Leedus, mida on mõjutanud nii ettevõtete reklaamitulude vähenemine kui raamatute allahindluse suurenemine. Samuti on mõlema ajakirjade kirjastuse jae- ning tellimusmüük olnud eelmisest aastast madalam.

Neljandas kvartalis loodetakse perioodiliste väljaannete segmendis paremate majandustulemuste saavutamiseks vähendada ettevõtte bürooruumide rendikulu. Samuti loodetakse Kroonika ja Nädala liitmisest tulu viimaseks kvartaliks.

Hetkel kuum