22. november 2012 kell 21:00

Pea alaspidi käijad on börsil optimistlikud

Kaugel maal Austraalias on investorid säilitanud optimismi. Arenevatele turgudele investeerimine neid ei paelu, küll aga koduturg. Austraallased on jäänud optimistideks, kuid samal ajal kardetakse riske ja eelistatakse jääda kohalike aktsiate juurde, kirjutas The Sydney Morning Herald.

Goldman Sachsi varahaldusharu küsitles 1040 Austraalia väikeinvestorit ja leidis, et enamuse arvates on Austraalia maailma kõige turvalisem paik, kuhu investeerida. Investorid plaanivad investeerida kohalikesse aktsiatesse, rahasse ja tähtajalistesse hoiustesse.

“Austraalia investorid on jäänud optimistlikeks, kuid kui teemaks on investeerimine, on nad üsna konservatiivsed,” ütles Jessica Jones GSAst. “Nende fookus on üsna kitsastes varaklassides ja nendeks on tähtajalised hoiused ja Austraalia aktsiad.”

Austraalia investorid usuvad Austraaliasse, kuna oodatakse, et Austraalia on järgmisel aastakümnel tänu tihedale seotusele Hiinaga majanduskasvult teine majandus. 68 protsenti leidis, et Austraalia on investeerimiseks kindlaim majandus, olles kaugelt ees Šveitsist, millesse usub 12 protsenti küsitletutest.

Kõigest kolmandik sakslastest pidas oma maad kindlaimaks investeerimiskohaks. Itaalias pidas null protsenti küsitletutest oma maad kindlaimaks investeerimiskohaks.

81 protsenti küsitletutest arvab, et Austraalia majandus kasvab 12 kuuga kuni neli protsenti.

Ka raha ja hoiused on popid. Austraalia aktsiates on 12 kuu jooksul üle keskmise läinud 56 protsendil vastanutest. 49 protsenti küsitletutest ootab tulevalt aastalt üle keskmise tootlust. Lisaks Austraalia aktsiatele domineerivad 2013. aastaks investeerimisvalikutes ka raha ja tähtajalised hoiused.

Pooled küsitletutest ei plaani sel aastal investeerida arenevatele turgudele ja kolmandik on selles osas ebakindlad.

83 protsenti küsitletutest usub iseenda, sõbra, pere või meedia investeerimisnõusse. Vaid 17 protsenti sõltus finantsplaneerija või maakleri nõuannetest.

Hetkel kuum