Kristi Malmberg • 12. detsember 2012 kell 5:45

Vjatšeslav Leedo pälvib öige saarlase tiitli

Tallinna saarlaste ühenduselt (TSÜ) pälvib tänavu õige saarlase tiitli ettevõtja Vjatšeslav Leedo.

Laupäeva pärastlõunal annab TSÜ eestseisuse esimees Kalle Liiv pealinna saar-laste aastalõpupeol tunnuskirja ja traditsioonilise kadakapuust kepi Leedole üle, kirjutab Saarte Hääl.

Vjatšeslav Leedo on kümnes tunnustuse pälvinud saarlane. Kui varasematel aastatel on selle au ja tiitli saanud Tallinnas elavad populaarsed saarlased, siis nüüd osutus esmakordselt valituks Saaremaal elav ja tegutsev ettevõtja.

“Seekord tõstame tõesti esile mehe, kes on kodusaarel elades ja töötades Tallinna saarlaste lugupidamise pälvinud. Slavik Leedo on Saare maakonna elu edendamiseks väga palju ära teinud,” hindas aastaid Tallinna saarlaste ühendust juhtinud Tallinna ülikooli õigusakadeemia õppejõud Kalle Liiv, kes ise Kuressaarest pärit on.

Vjatšeslav Leedo läheb ajalukku juba sellega, et on esimene Saaremaal elav saarlane, keda öige saarlase tiitliga tunnustatud. “See on kõrgeim autasu kui ükskõik milline teine. Kui ikka saarlased, ka pealinnas elavad saarlased sind märkavad, siis pead olema oma tööga seda märkamist õigustanud,” tundis Vjatšeslav Leedo heameelt.

Hetkel kuum