Inga Jakobson • 19. juuli 2013 • 2 min
Jaga lugu:

Suurettevõtjad suhtlesid hiinlastega

"Olen rahul, et Jilini provintsi kõige olulisemad ettevõtted said Eesti poolt väärilised vastased," kommenteeris täna Tallinnas toimunud Eesti-Hiina ärifoorumit EAS-i välisinvesteeringute nõunik ja koordinaator Jaan Heinsoo.

Kolmeks päevaks Eestisse saabunud Hiina Jilingi provintsi äridelegatsioon kohtus täna Tallinnas ligi 40 Eesti ettevõtjaga strateegiliselt olulistest valdkondadest.

"Eesti ettevõtjate huvi oli ootuspäraselt suur," leidis ta. Osalejate seas võis foorumil näha selliseid tegijaid nagu CF&S Estonia, Sillamäe Sadam,Trigon Capital, Euro Oil ja Reola Gaas. Ennast hiinlastele tutvuvustamas käis ka advokaadibüroo Sorainen ja Tallinna Tehnikaülikooli Innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus.

"Jilini poole pealt olid esindatud provintsi suurimad ettevõtted, näiteks FAW, mis on Hiina üks suurimaid autotööstusi ning kiirrongide tootja Changchun Railway Vehicles Company," selgitas EAS-i rahvusvahelistumise divisjoni direktor Kristi Tiivas eestipoolete ettevõtjate tavapärasest kõrgemat huvi.

Suurem osa Eestit külastanud ettevõtjad väga inglise keelt ei osanud ning. See küll aeglustas läbirääkimiste kulgemist, kuid ei takistanud dialoogi, suurem osa küll aga kulges tõlkijate abil. "Vestlused olid väga intensiivsed," jagas muljeid Tiivas.

Eesti Hiina väravaks Euroopasse

"Hiina ärimeeste vaatenurgast oli huvi mitte ainult Eestisse enda toodangut müüa, vaid ka võimalus Eestit kasutada platvormina Euroopasse turule sisenemiseks," rääkis Tiivas.

Tänasel Eesti-Hiina ärifoorumil avati ka Hiina Jilini provintsi majandusesindus Põhja ja Ida-Euroopas, mis esialgu hakkab baseeruma Tallinnas Tartu maantel. "Äriesinduse avamist võib nimetada vägagi oluliseks verstapostiks," ütles Tiivas.

"Ma arvan, et meil õnnestub viia asjad sinnamaani, et saame neile väravaks Euroopasse," leidis AS Mainor-i juhatuse liige Aare Paloots. "Peaksime kasutama ära oma globaalset asukohta," lisas ta.

Jilini provintsi delegatsioon viibib Eestis 19.-21. juulil. Äridelegatsiooni kuulub Hiina majandusministeeriumi Jilini osakonna peadirektor ning provintsi 14 olulisema ettevõtte esindajad põllumajanduse, taastuvenergia, õlitööstuse, raudtee, ehitusmaterjalide, puidutöötluse, toiduainete, tekstiili ja kaubanduse valdkonnast.

 

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt