Indrek Kald • 24. september 2013 • 1 min
Jaga lugu:

Saaremaal ja Muhus pildistatud moekataloog levib 50 riigis

Kevadel Saare- ja Muhumaal pildistatud Rootsi moe- ja kodutekstiili looja Gudrun Sjödéni kataloog levib pea poolesajas riigis.

"Kataloogi teeb eriliseks asjaolu, et sealt kuvab igal pildil vastu Muhu värvikirevust ning nii mõnelgi pildil tunneb ära Kuressaare maja," sõnas Angela Nairis sihtasutusest Saaremaa Turism. "Rootslastest tiim käis disaineri selletalvist kollektsiooni just siin pildistamas märtsis. 10 000 tehtud pildist on nüüd parimad välja valitud ning kataloogi pandud," lisas ta Meie Maale.

Rootslaste märtsikuist pildistamist meenutades sõnas Nairis, et ilu jäädvustamiseks oli vaja koledaid kohti. "Kuressaares leiti üles kaua tühjalt seisnud ja lagunenud majad, mida kasutati taustaks, näiteks nn Pohlaku maja, Pargi tänava ääres tühjalt seisev roheline maja. Päev lõpetati aga hoopis Kuressaare jahisadama lähistel merejääl pildistades. Kõik järgnevad päevad on aga pildistatud Muhus Koguva külas," selgitas ta.

Nagu Sjödén kevadel lubas, on kataloogis esikohal Muhu ja sellega seonduvad kujundid-detailid: vanad uksed, mustrid, tuulikud, kiviaiad, katused jms. Kataloogis antakse ka ülevaade, kus pildid on tehtud, seega reklaamib see ka Saare maakonda.

Gudrun Sjödén alustas oma firmaga aastal 1976 ja on oma värvikirevate kollektsioonidega esindatud 49 riigis. 2011. aastal ulatus ettevõtte käive üle 500 miljoni Rootsi krooni (58 mln eurot) piiri. Sjödéni disain saab inspiratsiooni erinevatest kohtadest, loodusest ja käsitööst.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt