Romet Kreek • 28. oktoober 2013 • 1 min
Jaga lugu:

Londoni börsil kauplemist torm ei sega

Londoni börsil toimub täna suures tormist hoolimata tavapärane kauplemine, vahendab Bloomberg.

Miljonid britid on täna saanud soovituse jääda kodudesse, kuna viie aasta kõige hullem torm on sundinud raudteefirmasid katkestama liikluse riigi lõunaosas. Oodata on orkaanitugevusega tuuleiile ja tugevat sadu. Briti ilmajaam hoiatas 129 km tunnis ületavatest tuuleiilidest. Antud on enam kui 140 üleujutushoiatust.

Lisaks Londoni ja Kagu-Inglismaa tabamisele tuntakse tormi mõju ka Prantsusmaal, Belgias ja Hollandis. Ka Eesti peaks saama oma osa kätte.

Suurbritannia peaminister David Cameron pidas eile kõnelusi ministeeriumite ja ametitega, et kuulda inimeste kaitsmise plaanidest.

Täna enne kella 11 Briti aja järgi kärbiti Londoni Heathrow' lennuväljal lennuliiklust 20%. Gatwicki, Stanstedi ja Lutoni lennujaamad soovitavad kontrollida lennufirmadelt enne lennujaama sõitmist lendude toimumist.

Heathrowd oma baasina kasutav British Airways teatas, et katkestab täna Euroopa ja Ühendkuningriigi lennud, kuid pikamaa lennud Suubritanniasse ja minema toimuvad tavapäraselt. Air France-KLM Group teatas veebis, et Amsterdami Schipholi lennuväli vähendab lennuvälja võimekust, mis mõjutab lennugraafikuid.

Enamus raudteeliine Suurbritannias ei toimi enne, kui torm on möödunud ja töötajad on puhastanud raudtee puudest ja muust mahalangenud sodist.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt